SAÇ DÖKÜLME NEDENLERİ ?

Günde 100-150 kadar saçın dökülmesi normal olarak kabul edilmektedir. Ayrıca bu durum mevsimlere ve mevsim geçiş sürelerinde de farklılık gösterebilir. Bunun dışında saç dökülmelerini iki ana başlık altında toplayabiliriz.

Genetik Nedenler
Genel olarak androjen olarak da ifade edilebilen erkeklik hormonlarının, erkeklerde ve kadınlarda genetik nedenlerle programlanmış saç kökleri üzerine, bu hormonun bir ara metaboliti olan dihidrotestesteronlar yoluyla etki ederek saç köklerini tahrip etmesi neticesinde saç dökülmesi olayı oluşur ve kellik ortayla çıkar. Genetik programlardaki farklılıktan dolayı başın belli bölümlerindeki saçlar bu hormona duyarlılık gösterip dökülürken özelikle başın arka kısımlarındaki saçlar bu hormonlann etkisine karşı çok daha duyarsız olup genelde dökülmezler.

Diğer Nedenler
Saç folikülerinin sağlıklı beslenebilmesi için gerekli elementlerin yetersiz dolaşımı nedeni ile bölgeye ulaşamaması ve hem de metabolizmada oluşan zehirli atıkların yine yetersiz dolaşımı nedeni ile temizlenememesi saç köklerinin kolayca tahrip olmasına ve saçın dökülmesine yol açar. Aynı şekilde lenf drenajında oluşan yetersizlik neticesinde, o bölgede oluşmuş metabolik artıkların uzaklaştırılmasındaki yetersizlikte saç dökülmelerinin önemli nedenlerindendir.

Yüz derisinde olduğu gibi kafa derisinde (scalp) ve saçlarda da bünye özelliklerine göre değişiklikler söz konusudur. Hemen her iki kişiden birinin kafa derisindeki yağ bezleri normalden fazla yağ üretir. Özellikle yağlı bir cilde ve kafa derisine sahip olan kimselerde yağlanma neticesinde saçlı deri üzerindeki kıl köklerine kadar uzanan porların, deliklerin tıkanması ve neticesinde saç foliküllerinin havasızlıktan boğulması söz konusu olmaktadır. Eğer başın yağlı olan saçlı derisi uygun bir şekilde ve uygun temizleme yöntemi ile temizlenmezse derinin üzerinde bir tabaka oluşturur ve bu da netice olarak saçların daha cılız çıkmasına ve kelliğe zemin hazırlar. Yüzünün derisi yağlı olanların genellikle kafa derisi de yağlıdır. Herkesin kafa derisinde kepeklenme olur. Bu durum derinin kendini yenilemesinin bir sonucudur. Altında yeni deri oluştuğunda eski deri canlılığını yitirir ve kepek halini alır. Kepeklenme ise iki durumda problem haline gelir.

Derinin fazla yağ üretimi nedeni ile kepekler bir kabuk gibi kafa derisine yapışır. Bu durumda saçların dip tarafı yağlı, öteki kısımları ise kurudur.

Yağ bezlerinin az yağ üretme durumunda ise, kafa derisi kuru olduğu için kepekler etrafa uçuşur. Bu durumda saçlarda genellikle cansız ve kırılgan olur.

Ayrıca; yanlış ürün kullanımı, beslenme bozuklukları, stress, çevre kirliliği, bazı hastalıklar ve infeksiyonlar, hamilelik, bazı tedavi yöntemleri (kemo-terapi, vs.), sigara ve alkol, güneş, deniz, rüzgar, tuzlu su, vs, saçlarımızın sağlığını ve dökülmelerini etkileyen nedenlerdendir.

NEDEN TLT MED?

CUTICULA (üst deri) tabakasını güçIendirir. 

Saçınıza uyguladığınız birçok şampuanda özellikle üretim maliyetini düşürmeye yönelik olarak kullanılan bazı kimyasallar; sağlıklı, saçlı derideki büyüme fazının (anagenfaz) dejenarasyon sürecine girmesini çabuklaştırır. Bu kimyasallar tümüyle saç ve saç derisindeki enerjiyi yok ederek saçların dökülmesinde etkin rol oynar.

TLT MED şampuanın aktif maddeleri bitkiseldir ve herhangi bir yan etkisi yoktur.

TLT MED şampuan kepek oluşumunu engeller. TLT MED şampuanın pH değeri 5.5 olup her hangi bir alerji, tahriş ve irritasyona sebep vermez.

TLT MED şampuanın eşsiz ve patentli formülasyonunda gerek sizlerin saç sağlığı, gereksede ürün kalitesi düşünülerek bitkisel extractlar kullanılmış olup saçlarınıza ve cildinize yarar sağlamayacak hiç bir kimyasal madde kullanılmamıştır.

KULLANIMI

Islak saça, saç diplerine masaj yaparak uygulayın. En az 60 saniye bekletin ve iyice durulayın. En iyi sonucu alabilmek için düzenli olarak kullanınız.

UYARILAR ve ÖNLEMLER

  • Fırça yada ince dişli tarak kullanılmamalıdır.
  • Havlu ile sürtünme suretiyle saçlarınızı kurutmayın. Doğal yoldan kurumasını sağlayın. Çünkü sürtünme saçlarınızın dökülmesini kolaylaştınr.
  • Hangi tür veya marka şampuan kullanırsanız kullanın, saçlarınızı her gün veya çok sık yıkamayın.
  • Saç tellerinizi zorlayarak yapılan topuz, at kuyruğu gibi uygulamalardan kaçının.
  • Saçlarınızı ovalama, sürtme, bükme, çekme gibi işlemlerle zorlamayın. Zira bu işlemler saçlarınızın dökülmesini kolaylaştırır.

Formülasyonunda bulunan exractın yararlarını kanıtlayan tüm klinik test raporları internet sitemizde orjinal hali ile mevcut olup, her türlü incelemeye ve detaylı bilgi almaya açıktır.

Detaylı Bilgi için: www.tltmed.comAnlaşmalı Ecza Depoları

İletişim

Genel Müdürlük: LTS TEKNOLOJİ GRUP BİNASI Alınteri Bulvarı 1251 Sokak No: 13
Yenimahalle - ANKARA TÜRKİYE

Telefon : 0312 287 14 08
Faks      : 0312 287 14 09
E-mail   : info@geomass.com.tr