TLT-MED Bitkisel Şampuan

“TLT’MED” doğadan seçilen, saçınızı koruyup besleyen bitki özleri ile sağlıklı büyümesini destekleyen ve ihtiyacı olan nemi sağlayan, Panthonel (Pro-Vitamin B5), Biotin, Niocin (Vitamin PP), vitamin grubunu da bünyesinde bulunduran bitkisel bir şampuandır.
TLT MED şampuanın aktif maddeleri bitkiseldir.
SAÇ DÖKÜLME NEDENLERİ:
Günde 100-150 kadar saçın dökülmesi normal olarak kabul edilmektedir. Ayrıca bu durum mevsimlere ve mevsim geçiş sürelerinde de farklılık gösterebilir. Bunun dışında saç dökülmelerini iki ana başlık altında toplayabiliriz. Bunlar;
Genetik nedenler
Genel olarak androjen olarak da ifade edilebilen erkeklik hormonlarının, erkeklerde ve kadınlarda genetik nedenlerle programlanmış saç kökleri üzerine, bu hormonun bir ara metaboliti olan dihidrotestesteronlar yoluyla etki ederek saç köklerini tanhrip etmesi neticesinde saç dökülmesi olayı oluşur ve kellik ortayla çıkar. Genetik programlardaki farklılıktan dolayı başın belli bölümlerindeki saçlar bu hormona duyarlılık gösterip dökülürken özellikle başın arka kısımlarındaki saçlar bu hormonların etkisine karşı çok daha duyarsız olup genelde dökülmezler.
Diğer nedenler
– Saç foliküllerinin sağlıklı beslenebilmesi için gerekli elementlerin yetersiz dolaşımı nedeni ile bölgeye ulaşamaması ve hem de metabolizmada oluşan zehirli atıkların yine yetersiz dolaşımı
nedeni ile temizlenememesi saç köklerinin kolayca tahrip olmasına ve saçın dökülmesine yol açar. Aynı şekilde lenf drenajında oluşan yetersizlik neticesinde, o bölgede oluşmuş metabolik artıkların uzaklaştırılmasındaki yetersizlikte saç dökülmelerinin önemli nedenlerindendir.
– Yüz derisinde olduğu gibi kafa derisinde (scalp) ve saçlarda da bünye özelliklerine göre değişiklikler söz konusudur. Hemen her iki kişiden birinin kafa derisindeki yağ bezleri normalden fazla yağ üretir. Özellikle yağlı bir cilde ve kafa derisine sahip olan kimselerde yağlanma nedenlerdendir.
neticesinde saçlı deri üzerindeki kıl köklerine kadar uzanan porların, deliklerin tıkanması ve neticesinde saç foliküllerinin havasızlıktan boğulması söz konusu olmaktadır. Eğer başın yağlı olan saçlı derisi uygun bir şekilde ve uygun temizleme yöntemi ile temizlenmezse derinin üzerinde bir tabaka oluşturur ve bu da netice olarak saçların daha cılız çıkmasına ve kelliğe zemin hazırlar. Yüzünün derisi yağlı olanların genellikle kafa deriside yağlıdır. Herkesin kafa derisinde kepeklenme olur. Bu durum derinin kendini yenilemesinin bir sonucudur. Altında yeni deri oluştuğunda eski deri canlılığını yitirir ve kepek halini alır. Kepeklenme ise iki durumda problem haline gelir.
– Derinin fazla yağ üretimi nedeni ile kepekler bir kabuk gibi kafa derisine yapışır. Bu durumda saçların dip tarafı yağlı, öteki kısımları ise kurudur.
– Yağ bezlerinin az yağ üretme durumunda ise, kafa derisi kuru olduğu için kepekler etrafa uçuşur. Bu durumda saçlarda genellikle cansız ve kırılgan olur.
Ayrıca; Yanlış ürün kullanımı, beslenme bozuklukları, stress, çevre kirliliği, bazı hastalıklar ve infeksiyonlar, hamilelik, bazı tedavi yöntemleri (kemo-terapi, vs.), sigara ve alkol, güneş, deniz, rüzgar, tuzlu su, vs. saçımızın sağlığını ve dökülmelerini etkileyen
TLT MED şampuan İsviçre ve Avusturya’daki laboratuvarlarda Avrupa’da branşlarında tanınmış otoriteler Dr. Volker Kahlhofer ve Dr. Erhard Diwald’in de önerileri ve Talat SAM tarafından formüle edilip geliştirilen patentli bir saç onarım ürünüdür. Bu ürün formüle edilirken %100 bitkisel bazlı aktifler temel unsur olarak alınmış ve bu temel üzerine oturtulmuştur.
TLT MED’UN KANITLANMIŞ SONUÇLARI
İsviçre’de bağımsız ve AB’den yetkili Enstitüsü’nde bitmiş ürün ile yapılan;
Etkinlik testlerinde
– Sürekli ve düzenli kullanım neticesinde saç dökülmelerini engellediği,
– Güçsüzleşmiş saç köklerini ihtiyacı olan besinleri sağlayarak saçlara ekstra parlaklık ve elestikiyet kazandırdığı,
– Kepek oluşumunu azalttığı ve yenilemesini engellediği,
Güvenirlilik testlerinde
– pH değeri saç derisi ve cilde uyumlu olduğu,
NEDEN TLT MED ?
TLT MED şampuanın aktif maddeleri bitkiseldir.
TLT MED şampuan kepek oluşumunu engeller.
TLT MED şampuanın pH değeri saç ve saç derisine uygundur.
TLT MED şampuanın eşsiz ve patentli formülasyonunda gerek sizlerin saç sağlığı, gereksede ürün kalitesi düşünülerek bitkisel extractlar kullanılmıştır.
KULLANIMI
Islak saça, saç diplerine masaj yaparak uygulayın. En az 60 saniye bekletin ve iyice durulayın. En iyi sonucu alabilmek için düzenli olarak kullanınız.
tmed-aile